0 0
Tost francez me banane e Nutella

Tost francez me banane e Nutella

Ingredients

Adjust Servings:
4 rriska buke
Nutella
1 banane
2 vezë
¼ filxhan qumësht
1 lugë gjelle sheqer
½ lugëz kanellë
2 lugë gjelle gjalpë
Cuisine:

  Tosti i përgatitur kështu më së miri konsumohet i nxehtë dhe i freskët.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 174 times, 2 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Secilën rriskë buke lyejeni me nutellë. Shtoni bananen e grirë në rriska të holla.

  Step 2
  Mark as Complete

  Mbulojeni me rriskën tjetër të bukës e tostin kthejeni permbys në mënyrë që Nutella të ngel mbi banane.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në një enë të thëllë vendosini vezët, qumështin, sheqerin, kanellën. Rrahini mirë që të fitoni një masë të njëtrajtshme.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në tigan hidhni gjalpën e ngroheni në zjarr mesatar derisa të shkrihet.

  Step 5
  Mark as Complete

  Tostet e përgatitura kalojini në masën me vezë e më pas skuqini në gjalpën e shkrirë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Tostet duhet të skuqen për 3-4 minuta në secilën anë ose derisa të marrin një ngjyrë të bukur.
  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Receta bazë për waffle
  next
  Cupcake me limon
  • 174 Views
  • 10 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4 rriska buke
  Nutella
  1 banane
  2 vezë
  ¼ filxhan qumësht
  1 lugë gjelle sheqer
  ½ lugëz kanellë
  2 lugë gjelle gjalpë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Receta bazë për waffle
  next
  Cupcake me limon