0 0
Trifle me mollë

Trifle me mollë

Ingredients

Adjust Servings:
2 molla
70 gr sheqer
lëng limoni
3 lugë gjelle shurup panje
6 biskota Savioardi
150 ml pana ëmbëlsirash
kanellë
Cuisine:

  Nëse nuk e keni bërë tashmë, ka ardhur koha që ta bëni. Një desert i shijshëm me mollë të ziera.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 130 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një tenxhere hidheni sheqerin, lëngun e limonit dhe mollët e prera në kubikë të vegjël.

  Step 2
  Mark as Complete

  Ziejini bashkë të gjitha derisa të zbuten mollët. Shtoni edhe pak kanellë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në gotë shtroni një rend mollë të ziera, sipër tyre hidhni shurup panje, këtë mbulojeni me biskotat e thërmuara dhe sipër tyre hidhni shtalpën e rrahur me mikser.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Shpageti me limon
  next
  Pesto e kuqe
  • 130 Views
  • 20 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 molla
  70 gr sheqer
  lëng limoni
  3 lugë gjelle shurup panje
  6 biskota Savioardi
  150 ml pana ëmbëlsirash
  kanellë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Shpageti me limon
  next
  Pesto e kuqe