0 0
Troftë në furrë

Troftë në furrë

Cuisine:

  Një drekë jashtëzakonisht e shijshme dhe e shëndetshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 4,372 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Troftën e pastrojmë, lajmë dhe presim për së gjati në disa vende.

  Step 2
  Mark as Complete

  E lyejmë me vaj ulliri shtojmë kripën dhe mëlmesat sipas shijes.

  Step 3
  Mark as Complete

  Enën ku do ta piqni peshkun, lyejeni me vaj.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në secilën prerje që keni bërë mbi peshkun futeni nga një thelb hudhre dhe një rriskë limoni.

  Step 5
  Mark as Complete

  Përreth peshkut vendosim disa karrota të prera për se gjati, hudhër dhe magdanoz.

  Step 6
  Mark as Complete

  Peshku piqet në furrën e parangrohur në 200 gradë për 35 minuta.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Pije me mollë e spinaq
  next
  Krepa me mish pule
  • 4,372 Views
  • 45 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy
  • 200 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pije me mollë e spinaq
  next
  Krepa me mish pule