0 0
Variant vjeshtor i mëngjesit

Variant vjeshtor i mëngjesit

Ingredients

1 lugë gjelle gjalpë
1 mollë
1 lugëz kanellë
100 ml qumësht
80 gr tërshërë
1 lugë gjelle sheqer kallami
pak kripë
salcë karameli
Cuisine:

  Ju sjellim një variant vjeshtor të pjatës suaj të preferuar të mëngjesit- tërshërës.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 438 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në tigan shkrijeni gjalpën, shtoni mollën e prerë në kubikë dhe kanellën. Skuqeni për afro 5 minuta ose derisa të zbutet molla.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në një enë tjetër vlojeni qumështin, shtoni tërshërën dhe pak kripë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Uleni temperaturën e vazhdojeni zierjen për edhe 5 minuta të tjera, ose derisa të zbutet tërshëra.

  Step 4
  Mark as Complete

  Bashkojeni me mollat e skuqura, shtojini një lugë sheqer kallami dhe shërbejeni me salcë karameli.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë. /Gastro

  previous
  Kek super i shijshëm me kumbulla
  next
  Patatas bravas- një pjatë e shijshme spanjolle
  • 438 Views
  • 20 min
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  1 lugë gjelle gjalpë
  1 mollë
  1 lugëz kanellë
  100 ml qumësht
  80 gr tërshërë
  1 lugë gjelle sheqer kallami
  pak kripë
  salcë karameli

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kek super i shijshëm me kumbulla
  next
  Patatas bravas- një pjatë e shijshme spanjolle