0 0
Vezë n’kulac

Vezë n’kulac

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
4 vezë
4 kulec/kifle rrumbullake
50 gr krem djath
½ lugë gjelle magdanoz
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Shpejt, thjeshtë dhe ndryshe.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 516 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Kulecëve largojuni pjesën e sipërme dhe gërryejini përbrenda tulin.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Në secilin kulac vendosni një cerek djath krem dhe nga një vezë të plotë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Hidhini kripë e piper dhe renditini në tavën e mbulur me letër kuzhine.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Kulecët e përgatitur kështu piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 20 minuta.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas pjekjes hidhjuni pak magdanoz të grirë dhe shërbejini menjëherë.
  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Marmelatë me dredhëza
  i ardhshmi
  Gjoks pule n’skarë
  • 516 Pamje
  • 30 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 180 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  4 vezë
  4 kulec/kifle rrumbullake
  50 gr krem djath
  ½ lugë gjelle magdanoz
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Marmelatë me dredhëza
  i ardhshmi
  Gjoks pule n’skarë