0 0
Vezë të ziera me kos

Vezë të ziera me kos

Ingredients

Adjust Servings:
350 ml kos
6 vezë
3 thelpinj hudhre
1 l ujë
1 lugë gjelle uthull
1 lugë e vogël kripë
2 lugë gjelle gjalpë
1 lugë e vogël piper i kuq
Cuisine:

  Një recetë e lehtë në përgatitje që mund ta shërbeni për mëngjes apo për darkë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,746 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një enë të vogël kombinoni hudhrat, kosin dhe pak kripë. Përziejini mirë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në një enë të madhe kombinoni ujin, uthullën dhe një lugë të vogël kripë. Vendoseni në zjarr të vlojë. Shtoni më pas në të vezët dhe ziejini mirë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shkrini gjalpin në një tigan të vogël. Skuqni specin për 1 minutë. Qëroni vezët dhe vendosini në një pjatë për servirje.

  Step 4
  Mark as Complete

  Hidheni përzierjen me kos mbi vezë. Shtoni mbi të edhe specin e skuqur me gjalpë.

  previous
  Ushqimet që balancojnë pH në trupin tuaj
  next
  Katrorka të ujshme
  • 1,746 Views
  • 30 min
  • Serves 3
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  350 ml kos
  6 vezë
  3 thelpinj hudhre
  1 l ujë
  1 lugë gjelle uthull
  1 lugë e vogël kripë
  2 lugë gjelle gjalpë
  1 lugë e vogël piper i kuq

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ushqimet që balancojnë pH në trupin tuaj
  next
  Katrorka të ujshme