0 0
Vitamina në kavanoz- largojnë lodhjen, përmirësojnë imunitetin

Vitamina në kavanoz- largojnë lodhjen, përmirësojnë imunitetin

Cuisine:

  Directions

  Share

  Me këtë “bombë vitaminoze” pasurojeni menynë tuaj e parandalojini virusët.

   

  4 rrepë e kuqe

  4 karrota

  3 molla

  1 selino

  1 limon

  Lëngu I 2 limonëve

  6 lugë gjelle mjaltë

   

  Rrepën, mollën e selinon qërojini. Karrotat grijini në shirita, limonin lajeni e pastaj të gjitha këto bluajini imët.

  Shtoni edhe lëngun e dy limonëve dhe mjaltën.

  Në fund përziejini mirë e zbrazini në kavanozë qelqi.

  Ruajini në një vend të ftohtë ose më së mirin ë frigorifer.

  Nga përbërësit e mësipërm do të fitoni dy kavanozë me këtë bombë vitaminoze e cila përmban shumë vitamina, që ndihmojnë imunitetin, largojnë lodhjen dhe përmirësojnë pasqyrën e gjakut.

  Përdoreni 3 herë në ditë, gjysmë ore para ushqimi nga një lugë plot me këtë përzierje të shëndetshme frutash e perimesh.

   

  (Visited 419 times, 1 visits today)
  previous
  Bizele me shpatull pule
  • 419 Views
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Bizele me shpatull pule