0 0
A do ta provonit një picë me limon?

A do ta provonit një picë me limon?

Ingredients

Adjust Servings:
400 gr brumë pizzash *i ftohte
250 gr mozzarella
1 limon
3 lugëza vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Për këtë picë do t’iu duhen vetëm tre përbërës dhe mëlmesat tuaja të preferuara.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 294 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 220 gradë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Brumin hapeni me petës dhe vendoseni në letër për pjekje.

  Step 3
  Mark as Complete

  Mozzarellën priteni në thela të holla.

  Step 4
  Mark as Complete

  Limonin lajeni, thajeni dhe priteni në thela të holla e renditeni mbi picë njëkohësisht me mozzarellën.

  Step 5
  Mark as Complete

  Sipër mozzarellës dhe limonit hidheni vajin e ullirit, kripë e piper.

  Step 6
  Mark as Complete

  Picën piqeni për afro 20 minuta. Shërbejeni të ngrohtë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Të mirat e konsumimit të birrës
  next
  Salmon i pjekur në mënyrë të përsosur
  • 294 Views
  • 30 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy
  • 220

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  400 gr brumë pizzash *i ftohte
  250 gr mozzarella
  1 limon
  3 lugëza vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Të mirat e konsumimit të birrës
  next
  Salmon i pjekur në mënyrë të përsosur