0 0
Akullore me banane

Akullore me banane

Ingredients

Adjust Servings:
4 banane
6 lugë gjelle gjalpë kikiriku
2 lugë gjelle mjaltë
Cuisine:

  Një kombinim i shkëlqyeshëm.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 163 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Bananet vendosini në ngrirje të thellë derisa të ngrihen.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj prijini në rrathë dhe vendosini në blender.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni gjalpën e kikirikut dhe mjaltën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Bluajini mirë derisa të fitoni një masë homogjene e pastaj atë zbrazeni në një enë me kapak.

  Step 5
  Mark as Complete

  Vendoseni akulloren në ngrirje të thellë edhe për pak kohë e pastaj konsumojeni.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Kungullor me petë të gatshme
  next
  Patate të mbushura me proshutë
  • 163 Views
  • 3 hr
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4 banane
  6 lugë gjelle gjalpë kikiriku
  2 lugë gjelle mjaltë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kungullor me petë të gatshme
  next
  Patate të mbushura me proshutë