0 0
Banane të skuqura me akullore

Banane të skuqura me akullore

Ingredients

Adjust Servings:
3 banane
2 vezë
100 gr miell
100 gr kokos
50 gr çokollatë të shkrirë
2 lugë gjelle mjaltë
1 lugë sheqer pluhur
pak pluhur pjekurinash
vaj
Cuisine:

  Një ndër recetat më të preferuara të secilës familje.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 390 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vezët rrahini me tel kuzhine, shtojuni një lugë miell, pak pluhur pjekurinash dhe sheqerin pluhur. Rrahini mirë derisa të fitoni një brumë homogjen.

  Step 2
  Mark as Complete

  Bananet kalojini në miellin me vezë e më pas në kokos. Skuqini në vaj të nxehtë derisa të skuqen mirë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Më pas lërini të pushojnë në letër kuzhine. Para servimit spërkatini me mjaltë dhe çokollatë të shkrirë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shërbejini me akullore.

  previous
  Hithenik misri
  next
  Si ta ruajmë ushqimin në frigorifer?
  • 390 Views
  • 20 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  3 banane
  2 vezë
  100 gr miell
  100 gr kokos
  50 gr çokollatë të shkrirë
  2 lugë gjelle mjaltë
  1 lugë sheqer pluhur
  pak pluhur pjekurinash
  vaj

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Hithenik misri
  next
  Si ta ruajmë ushqimin në frigorifer?