0 0
Biskota me gjalpë kikiriku

Biskota me gjalpë kikiriku

Ingredients

Adjust Servings:
1 filxhan gjalpë kikirikësh 250 gr
250 gr sheqer
1 vezë
2 lugë gjelle kikiriki të bluar imët
1 pluhur pjekurinash
Cuisine:

  Kikirikët janë përbërësi kryesor i këtyre biskotave pa miell, të cilat do t’i përgatisni lehtë dhe shpejtë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,739 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një enë bëni bashkë gjalpën e kikrikut me vezën, pluhurin për pjekurina dhe sheqerin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni edhe kikirikët e bluar dhe nga brumi i krijuar formoni me duar toptha.

  Step 3
  Mark as Complete

  Topthat e formuar rendisni në tepsinë ku do të piqen dhe shtypini lehtë me pirun.

  Step 4
  Mark as Complete

  Biskotat e përgatitura piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 15 minuta.

  previous
  Peshk në skarë
  next
  Djath i marinuar feta
  • 1,739 Views
  • 30 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy
  • 180 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 filxhan gjalpë kikirikësh 250 gr
  250 gr sheqer
  1 vezë
  2 lugë gjelle kikiriki të bluar imët
  1 pluhur pjekurinash

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Peshk në skarë
  next
  Djath i marinuar feta