0 0
Biskota me arra

Biskota me arra

Ingredients

Adjust Servings:
2 vezë
200 gr sheqer
300 gr arra të bluara
Cuisine:

  Kjo ëmbëlsirë e thjeshtë dhe e shijshme shkon me secilën pije, përfshirë edhe verën e birrën.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 835 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vezët rrahini me sheqerin dhe shtojuni arrat e bluara.

  Step 2
  Mark as Complete

  Miksimin mund ta bëni fillimisht me mikser por kur të shtoni arrat, përzierjen bëjeni me lugë druri.

  Step 3
  Mark as Complete

  Nga masa e fituar formoni me duar biskota të madhësisë dhe formës që ju dëshironi.

  Step 4
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 200 gradë, ndërsa pasi ta keni vënë tepsinë me biskota, temperaturën uleni në 100 gradë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ideja është që këto biskota, të mos piqen, por thjeshtë të thahen në furrë. Zakonisht kjo procedurë zgjat nga 10 deri në 15 minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Nga furra direkt kalojini në arra të bluara.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Role pule me spinaq
  next
  Ëmbëlsirë pa pjekje
  • 835 Views
  • 30 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy
  • 200/100

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 vezë
  200 gr sheqer
  300 gr arra të bluara

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Role pule me spinaq
  next
  Ëmbëlsirë pa pjekje