0 0
Biskota shtëpie

Biskota shtëpie

Ingredients

Adjust Servings:
150 gr gjalpë të shkrirë
½ gotë uji vaj
1 vezë
5 lugë gjelle sheqer pluhur
4 lugë gjelle niseshte
1/2 pluhur pjekurinash
1 sheqer vanilje Podravka
miell
Plus:
kakao
bajame të copëtuara
etj arra
Cuisine:

  Një ditë me shi. Një filxhan çaj dhe… biskota të bëra në shtëpi. Çfarë kërkoni më shumë?

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 8,943 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Bëjmë bashkë të gjithë përbërësit e lartcekur, duke formuar një brumë të butë. Biskotave u japim format që dëshirojmë dhe i rendisim në tepsinë e mbuluar me letër kuzhine.

  Step 2
  Mark as Complete

  Për biskotat ngjyrë kafe, ndajmë anash pak nga brumi dhe në fund i shtojmë kakao e i bëjmë biskotat.

  Step 3
  Mark as Complete

  Biskotat e përgatitura kështu piqen në furrën e parangrohur në 200 gradë për 15-20 min.

  previous
  Smoothie me kafe
  next
  Ëmbëlsirë amerikane me kunguj
  • 8,943 Views
  • 40 min
  • Serves 10
  • Vështirësia: Medium
  • 200 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  150 gr gjalpë të shkrirë
  ½ gotë uji vaj
  1 vezë
  5 lugë gjelle sheqer pluhur
  4 lugë gjelle niseshte
  1/2 pluhur pjekurinash
  1 sheqer vanilje Podravka
  miell
  Plus:
  kakao
  bajame të copëtuara
  etj arra

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Smoothie me kafe
  next
  Ëmbëlsirë amerikane me kunguj