0 0
Brokoli me hudhër

Brokoli me hudhër

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr brokoli
4 thelpinj hudhre
50 ml vaj
1 lugë e vogël xhenxhefil i bluar
1 lugë receli niseshte
100 ml ujë
4 lugë djath parmezan
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Brokoli është një ushqim i përsosur sido që e përgatisni. Provojeni këtë variant me hudhër. Nuk do të bëheni pishman.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,078 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Brokolin pastrojeni dhe priteni në copë të vogla.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shpëlajeni në ujë të vluar me kripë dhe dy lugë vaj.

  Step 3
  Mark as Complete

  Brokolin kullojeni dhe fërgojeni në tavën e lyer me yndyrë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ujin, niseshtenë e xhenxhefilin bëjini bashkë e shtojani brokolit.

  Step 5
  Mark as Complete

  Shtoni edhe hudhrën e grirë imët dhe spërkateni me parmesan.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Gjysmëhëna me brumë patatesh
  next
  Salcë e gjelbër për pasta
  • 1,078 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr brokoli
  4 thelpinj hudhre
  50 ml vaj
  1 lugë e vogël xhenxhefil i bluar
  1 lugë receli niseshte
  100 ml ujë
  4 lugë djath parmezan
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gjysmëhëna me brumë patatesh
  next
  Salcë e gjelbër për pasta