0 0
Bukë me hudhër e djathë

Bukë me hudhër e djathë

Ingredients

Adjust Servings:
1 bukë e ndenjur
100 gr gjalpë të zbutur
200 gr djath gauda
2 lugë gjelle vaj ulliri
2 thelpinj hudhre
kripë
Cuisine:

  Një zgjidhje e përsosur për ditët kur nuk doni të kaloni shumë kohë pranë furrës.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,170 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Thelpinjtë e hudhrës ndajini përgjysmë dhe shpërndajini nëpër bukë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Djathin grijeni në rende dhe bëjeni bashkë me gjalpën e zbutur dhe vajin e ullirit.

  Step 3
  Mark as Complete

  Me këtë përzierje më pas lyejini fetat e bukës dhe renditini në tepsi.

  Step 4
  Mark as Complete

  Piqini në furrën e parangrohur në 250 gradë për 5 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Oriz me perime
  next
  Pulë me lulelakër
  • 1,170 Views
  • 20 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 bukë e ndenjur
  100 gr gjalpë të zbutur
  200 gr djath gauda
  2 lugë gjelle vaj ulliri
  2 thelpinj hudhre
  kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Oriz me perime
  next
  Pulë me lulelakër