0 0
Chips me molla

Chips me molla

Ingredients

2 molla
¼ filxhan shurup panje
½ lugë kanellë
Cuisine:

  Mbase nuk është e nevojshme të ripërsërisim se sa të shëndetshme janë mollat?

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 182 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 200 gradë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Njëkohësisht, mollët lajini, largojuni bërthamën dhe pjesën e brendshme e më pas pritini në rrathë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në një tavë të rrafshët, shtroni letër kuzhine e sipër saj renditini rrathët e mollës.

  Step 4
  Mark as Complete

  Lyejini me përzierjen e shurupit të panjës e kanellës.

  Step 5
  Mark as Complete

  Vendosini në furrë për dy orë, duke pasur parasysh që mollët duhen rrotulluar çdo gjysmë ore.

  Step 6
  Mark as Complete

  Pasi të jenë pjekur, lërini të ftohen për 15 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Gjatë kësaj periudhe chipsi nga mollat do të bëhet krokant.

  Step 8
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Sutliash kremoz
  next
  One pot brownie
  • 182 Views
  • 2 hr
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  2 molla
  ¼ filxhan shurup panje
  ½ lugë kanellë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sutliash kremoz
  next
  One pot brownie