0 0
Drekë e shpejtë me lulelakër të pjekur e lakra Brukseli

Drekë e shpejtë me lulelakër të pjekur e lakra Brukseli

Cuisine:

  E shijshme!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 163 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Lakrat e Brukselit pastrojini, lajini në ujë të bollshëm e nëse janë shumë të mëdha, ndajini përgjysmë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Lulelakrën ndajeni në lule. Hidhini në një enë, mbulojini me vaj ulliri, kriposini e piperosini. Shtoni edhe specin e thatë djegës.

  Step 3
  Mark as Complete

  Përziejini të gjitha mirë e zbrazini në tavën e mbuluar me letër pjekjeje. Piqini për 20-25 minuta në furrën e parangrohur në 200 gradë. Pas vendosjes së tavës në furrë, temperaturën uleni në 180 gradë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ndërkohë një grusht me rrush të thatë mbulojeni me ujë dhe uthull. Futeni në mikrovalë për 2 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Kur të jenë pjekur perimet, shtojuni rrushin, përziejini mirë, shtoni edhe një grusht bajame ose arra dhe në fund parmezanin.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Cupcake me limon
  next
  Verë e zier
  • 163 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200/180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Cupcake me limon
  next
  Verë e zier