0 0
Ëmbëlsirë me biskota e tre lloje pudingu

Ëmbëlsirë me biskota e tre lloje pudingu

Cuisine:

  Kjo ëmbëlsirë është ideale për të gjithë adhuruesit e ëmbëlsirave të ngjashme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 637 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Të tre pudingët përgatitini sipas udhëzimeve në paketim. Shtojuni edhe pana ëmbëlsirash.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në kallëpin e ëmbëlsirës vendosini biskotat.

  Step 3
  Mark as Complete

  Sipër biskotave shtroni pudingun epërgatitur. Pastaj sërish një rend biskota e pudingun tjetër.

  Step 4
  Mark as Complete

  Vendosini kështu tre shtresa me biskota e puding njëherësh (duke nisur nga pudingu me shije banane, pudingu me shije vanilje dhe në fund pudingu me shije karameli).

  Step 5
  Mark as Complete

  Para servimit, ëmmbëlsirën ftoheni mirë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Quasi lazanje me bukë tosti
  next
  Pure patatesh
  • 637 Views
  • 2 hr
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Quasi lazanje me bukë tosti
  next
  Pure patatesh