0 0
Ëmbëlsirë në gotë

Ëmbëlsirë në gotë

Ingredients

1 l qumësht
3 lugë gjelle miell
3 lugë gjelle kokos
2 lugë gjelle niseshte
1 qeske sheqer vanilje
1 të kuq i vesë
170 gr sheqer
Cuisine:

  Një ëmbëlsirë e thjeshtë, por shumë e shijshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,442 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qumështin e vëmë të vlojë, ndërkohë që të gjithë përbërësit e tjerë i trazojmë me pak qumësht duke krijuar një qull.

  Step 2
  Mark as Complete

  Masën e përgatitur pastaj e hedhim tek qumështi dhe e përziejmë gradualisht deri sa të trashet.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pastaj marrim filxhanët e kafesë turke, i lagim brenda me pak ujë dhe në to hedhim ëmbëlsirën e zier.

  Step 4
  Mark as Complete

  I ftohim në frigorifer. Para servimit, kthejmë filxhanët së prapthi dhe i rrotullojmë në kokos.

  Step 5
  Mark as Complete

  I dekorojmë me thelpinj arrash.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Tiramisu me fruta mali
  next
  Role me shije mente
  • 1,442 Views
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  1 l qumësht
  3 lugë gjelle miell
  3 lugë gjelle kokos
  2 lugë gjelle niseshte
  1 qeske sheqer vanilje
  1 të kuq i vesë
  170 gr sheqer

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tiramisu me fruta mali
  next
  Role me shije mente