0 0
Gjellë e lehtë me kungulleshka

Gjellë e lehtë me kungulleshka

Cuisine:

  Në këtë stinë, kur natyra është gjallëruar gjithandej e gjithcka lulëzon, ne nuk duam tjetër, pos të shfrytëzojmë maksimalisht të gjitha të mirat që sjell pranvera. Njëra ndër ato është edhe kjo gjellë me kungulleshkë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,003 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Kungulleshkat lajini, pritini në kubikë dhe ziejini në ujë me kripë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Njëkohësisht, në gjalpë fërgojeni miellin derisa të marrë ngjyrë të kuqrremtë. Më pas shtoni ujin dhe ziejeni masën derisa të marrë valë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni edhe kungulleshkat e kur masa të marrë valë edhe një herë shtoni ajkën e thartë/shtalpën dhe të kuqtë e rrahur të dy vezëve, lëngun e gjysmë limoni, magdanozin, kripën e piperin.

  Step 4
  Mark as Complete

  Masën ngroheni edhe një herë para shërbimit. Kujdesuni që të mos marrë valë.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Frappe me hurma
  next
  Sallatë me domate e djath
  • 1,003 Views
  • 45 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Frappe me hurma
  next
  Sallatë me domate e djath