0 0
Gjellë me brokoli

Gjellë me brokoli

Ingredients

Adjust Servings:
1 kokë brokoli
1 qepë
arrë moskat
1 lugë gjelle vaj ulliri
lëng perimesh
mëlmesa
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Kjo recetë lirisht mund të përfshihet tek recetat super të shpejta dhe super të shëndetshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 682 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën grijeni imët. Fërgojeni me vaj ulliri dhe gjysmë gote ujë derisa të zbutet.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj shtoni lulet e brokolit dhe mbulojini me ujë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni kripë e piper dhe pak arrë moskat. Ziejeni për 3-5 minuta.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pastaj ndaleni zjarrin dhe gjellës shtojani një gotë e gjysmë lëng perimesh.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në fund të gjitha bluajini me blender dhe shtojuni mëlmesa sipas shijes e dëshirës.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Tortë me jogurt- pa pjekje
  next
  Sallatë me speca të pjekur
  • 682 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kokë brokoli
  1 qepë
  arrë moskat
  1 lugë gjelle vaj ulliri
  lëng perimesh
  mëlmesa
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tortë me jogurt- pa pjekje
  next
  Sallatë me speca të pjekur