0 0
Gjellë me perime

Gjellë me perime

Ingredients

Adjust Servings:
1/2 kg patate
1/2 kg qepë
2 karrota
4 speca mishtorë
1 degë magdanoz
2 lugë gjelle mëlmesa të thata
piper i kuq i bluar
kripë
Cuisine:

  Një gjellë që përgatitet lehtë dhe ka një shije të përsosur.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 240 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Patatet qërojini e prijini në kubikë. Shtoni edhe qepën, karrotat, specat.

  Step 2
  Mark as Complete

  Mbulojini me ujë dhe zieni.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pasi të jenë zier perimet, miellin dhe piperin e kuq të bluar tretini me pak ujë dhe shtojani gjellës.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni edhe mëlmesa të thata sipas dëshirës dhe kripë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Tenxheren me gjellën e përgatitur largojeni nga zjarri.

  Step 6
  Mark as Complete

  Hidhini magdanoz të grirë e shërbejeni.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Ujë Sassy
  next
  Puding shtëpie me çokollatë
  • 240 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1/2 kg patate
  1/2 kg qepë
  2 karrota
  4 speca mishtorë
  1 degë magdanoz
  2 lugë gjelle mëlmesa të thata
  piper i kuq i bluar
  kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ujë Sassy
  next
  Puding shtëpie me çokollatë