0 0
Gjellë me qiqrra

Gjellë me qiqrra

Ingredients

Adjust Servings:
1 gotë qiqra 200 gr
1 qepë
1 spec i kuq
2 karrota
4-5 copa domate të vogla
1 patate
kripë
erëza sipas dëshirës
Cuisine:

  Një gjellë, që do t’iu shijoj shumë në secilën stinë të vitit!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 10,022 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Futen qiqrat në ujë gjatë gjithë natës.

  Step 2
  Mark as Complete

  Copëtohen qepa, karrotat, patatja dhe domatet.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në një tenxhere ziejmë qiqrat.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në një tigan ndaras skuqim qepën, specin, karrotat dhe pataten. Pastaj shtojmë domatet dhe kripën së bashku me erëzat e zgjedhura.

  Step 5
  Mark as Complete

  Fusim fërgesën me perime në tenxheren ku ndodhen qiqrrat.

  Step 6
  Mark as Complete

  I lëmë të ziejnë për rreth 30 minuta dhe janë gati për servim!

  previous
  Kek “Bon Jour”
  next
  Supë kremoze brokoli
  • 10,022 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 gotë qiqra 200 gr
  1 qepë
  1 spec i kuq
  2 karrota
  4-5 copa domate të vogla
  1 patate
  kripë
  erëza sipas dëshirës

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kek “Bon Jour”
  next
  Supë kremoze brokoli