0 0
Gjoks pule me mjaltë

Gjoks pule me mjaltë

Ingredients

Adjust Servings:
1.3 kg Gjoks pule
4 lugë gjelle vaj
½ filxhan mustardë
1 lugëz curry
1 lugëz kripë
½ filxhan mjaltë
Cuisine:

  Në shikim të parë, është një kombinim që nuk do t’ua mbush syrin. Por provojeni e do të na kujtoni!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 212 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Mishin priteni në kotëleta të trasha.

  Step 2
  Mark as Complete

  Tavën e thellë lyejeni me vaj.

  Step 3
  Mark as Complete

  Të gjithë përbërësit e tjerë bëjini bashkë në këtë enë dhe aty kalojini copat e mishit.

  Step 4
  Mark as Complete

  Më pas renditini në po të njëjtën tavë e piqini për 30 minuta në furrën e parangrohur në 200 gradë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Mund t’a shërbeni me oriz të zier, kuskus, shparguj ose makarona.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Domate jeshile turshi
  next
  Supë kremoze me presh
  • 212 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1.3 kg Gjoks pule
  4 lugë gjelle vaj
  ½ filxhan mustardë
  1 lugëz curry
  1 lugëz kripë
  ½ filxhan mjaltë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Domate jeshile turshi
  next
  Supë kremoze me presh