0 0
Gjoks pule n’skarë

Gjoks pule n’skarë

Ingredients

Adjust Servings:
4 file pule
6 lugë gjelle gjalpë kikiriku
4 lugë gjelle vaj ulliri
½ lugë spec pluhur djegës
1 thelpinj hudhre
Cuisine:

  Një mënyrë tjetër për të gatuar mishin e pulës. Thjeshtë, lehtë e shijshëm!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 629 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Me një thikë të mprehtë, filenë e pulës ndajeni në shirita të gjatë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në një enë trazojini bashkë gjalpën e kikirikut, specin djegës dhe hudhrën e grirë imët.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në këtë masë shtoni mishin e pulës. Enën mbulojeni dhe mishin lëreni të marinohet në një vend të ftohtë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pas marinimit, mishin vendoseni në shtiza kuzhine dhe piqeni në skarë për 5-10 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Shërbejeni me perime ose sipas dëshirës suaj.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Vezë n’kulac
  next
  Frappe me hurma
  • 629 Views
  • 2 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4 file pule
  6 lugë gjelle gjalpë kikiriku
  4 lugë gjelle vaj ulliri
  ½ lugë spec pluhur djegës
  1 thelpinj hudhre

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Vezë n’kulac
  next
  Frappe me hurma