0 0
Gullash me shampinjonë

Gullash me shampinjonë

Ingredients

Adjust Servings:
1 qepë
800 gr kërpudha shampinjon të freskëta
3 thelpinj hudhre
1 kanace pure domatesh
4 degë magdanoz
selino
3 buljon supe viçi
2 lugë gjelle miell
kripë dhe piper i zi
100 ml ajkë për gatim
Cuisine:

  Këtë gullash mund ta servoni me pure patatesh, oriz ose cfarë do që keni dëshirë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 478 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në pak vaj, fërgojeni qepën e grirë imët. Shtoni kërpudhat, buljonët e supës dhe miellin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pasi të ketë marr një ngjyrë të kuqrremtë mielli, shtoni purenë e domates, magdanozin, selinon, kripën e piperin.

  Step 3
  Mark as Complete

  Tavës shtojani gjysmë litre ujë, lëreni të vlojë pak dhe shtojani edhe hudhrën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pas kësaj ziejeni edhe 15 minuta të tjera dhe në fund shtojani edhe ajkën.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Cheesecake në gotë
  next
  Sallatë braziliane me patate
  • 478 Views
  • 1 hr
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 qepë
  800 gr kërpudha shampinjon të freskëta
  3 thelpinj hudhre
  1 kanace pure domatesh
  4 degë magdanoz
  selino
  3 buljon supe viçi
  2 lugë gjelle miell
  kripë dhe piper i zi
  100 ml ajkë për gatim

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Cheesecake në gotë
  next
  Sallatë braziliane me patate