0 0
Kek i zi

Kek i zi

Ingredients

2 filxhanë sheqer * filxhani 200 ml
1 ¾ filxhanë miell
¾ filxhanë kakao
1 ½ lugë e vogël pluhur pjekurinash
1 ½ lugë e vogël sodë bikarbonë
1 lugë e vogël kripë
2 vezë
1 filxhan qumësht
½ filxhan vaj
2 lugë të vogla ekstrakt vanilje
1 filxhan ujë të vluar
Cuisine:

  Këtë kek të shijshëm mund ta hani kështu si ua kemi rekomanduar ne, ose mund t’i bëni torte duke i bashkuar të dy petat e në mes duke u shtuar një fill sipas dëshirës. Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,930 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një enë të thellë përziejeni sheqerin, miellin, kakaon, pluhurin për pjekurina, sodën bikarbonë dhe kripën.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni vezët, qumështin, vajin dhe vaniljen.

  Step 3
  Mark as Complete

  Miksojini të gjitha për 2 minuta. Më pas shtoni ujin e vluar.

  Step 4
  Mark as Complete

  Masën zbrazeni në dy kallëp 20-centimetërsh dhe piqeni në furrën e parangrohur në 180 gradë për 30 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pastaj priteni në format e dëshiruara dhe shërbejeni.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Supë brokoli me shparg
  next
  Kek Bounty
  • 1,930 Views
  • 1 hr
  • Vështirësia: Medium
  • 180 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  2 filxhanë sheqer * filxhani 200 ml
  1 ¾ filxhanë miell
  ¾ filxhanë kakao
  1 ½ lugë e vogël pluhur pjekurinash
  1 ½ lugë e vogël sodë bikarbonë
  1 lugë e vogël kripë
  2 vezë
  1 filxhan qumësht
  ½ filxhan vaj
  2 lugë të vogla ekstrakt vanilje
  1 filxhan ujë të vluar

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Supë brokoli me shparg
  next
  Kek Bounty