0 0
Kek me çokollatë

Kek me çokollatë

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr çokollatë 55% cacao
200 gr gjalpë
160 gr sheqer
200 gr miell
6 vezë
5 gr sodë bikarbonë
Për kremin:
100 gr cokollatë gatimi
200 ml ajkë e ëmbël ose qumësht
Cuisine:

  Një recetë jashtëzakonisht e lehtë por edhe shumë e shijshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 11,771 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Shkrini çokollatën me gjalpin. Shtoni sheqerin dhe miellin,vezët dhe sodën. Përzieni mirë dhe pjekeni në furrë në 160 gradë për 20 minuta.

  Step 2
  Mark as Complete

  Per kremin çokollatë shkrini 100gr çokollatë me ajkë ose qumësht. Pastaj kremin lëreni të ftohet derisa të trashet mirë. Hidhjani sipër tortës së pjekur.

  Step 3
  Mark as Complete

  Dekorimi sipas dëshirës.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Gazpacho me mango
  next
  Qumështor (kajmaçin)
  • 11,771 Views
  • 1 hr
  • Serves 8
  • Vështirësia: Easy
  • 160 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  200 gr çokollatë 55% cacao
  200 gr gjalpë
  160 gr sheqer
  200 gr miell
  6 vezë
  5 gr sodë bikarbonë
  Për kremin:
  100 gr cokollatë gatimi
  200 ml ajkë e ëmbël ose qumësht

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gazpacho me mango
  next
  Qumështor (kajmaçin)