0 0
Kungulleshka të mbushura me djath e vezë

Kungulleshka të mbushura me djath e vezë

Ingredients

Adjust Servings:
4 kungulleshka
15 gr gjalpë
1 qepë
3 thelpinj hudhre
3 vezë
½ gotë djath feta të grirë
¾ gotë djath gauda
2 lugë gjelle magdanoz
½ lugë gjelle miell
kripë dhe piper i zi
pak piper i kuq i bluar Podravka
Cuisine:

  Kungulleshkat e mbushura përbëjnë një eksplodim të vërtetë shijesh. Kini kurajon t’i provoni. Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 5,913 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Kungulleshkat ndajini përgjysmë dhe me anë të një luge largojuni tulin. Tulin pastaj përziejeni me qepën dhe hudhrën.

  Step 2
  Mark as Complete

  Këtë masë pastaj fërgojeni në gjalpë derisa të zbutet.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pas fërgimit lëreni të ftohet e më pas përziejeni me miell, djathin, magdanozin dhe me vezët e tundura.

  Step 4
  Mark as Complete

  Me këtë masë pastaj mbushini kungulleshkat. Sipër hidhjuni pak piper të kuq të bluar.

  Step 5
  Mark as Complete

  Tava piqet në furrën e parangrohur në 190 gradë për 30 minuta ose varësisht nga furra.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Krem limoni
  next
  Stromboli
  • 5,913 Views
  • 50 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 190 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4 kungulleshka
  15 gr gjalpë
  1 qepë
  3 thelpinj hudhre
  3 vezë
  ½ gotë djath feta të grirë
  ¾ gotë djath gauda
  2 lugë gjelle magdanoz
  ½ lugë gjelle miell
  kripë dhe piper i zi
  pak piper i kuq i bluar Podravka

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Krem limoni
  next
  Stromboli