0 0
Lakra Brukseli

Lakra Brukseli

Cuisine:

  Edhe pse e dimë që shumica prej jush, nuk jeni adhurues të kësaj perimeje, pas kësaj recete, do të ndryshoni mendim.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 972 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Lakrat lajini e largojuni disa shtresa fletësh, në mënyrë që të jenë sa më të buta.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në një tenxhere hidhni pak dhe në të zbrazini lakrat e pastruara. Ziejini për 10 minuta.

  Step 3
  Mark as Complete

  Kullojini e lërini të ftohen pak.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pastaj në një tigan shkrijeni gjalpën dhe aty shtoni lakrat e ziera.

  Step 5
  Mark as Complete

  Mbulojini me lëngun e një limoni dhe lërini të kaurdisen për 5 minuta, derisa të avullojë lëngu i tepërt.

  Step 6
  Mark as Complete

  Spërkatini me magdanoz të grirë e shërbejini.
  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Spinaq i kaurdisur
  next
  Lëpjetat, gjethet që luftojnë shumë sëmundje
  • 972 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Spinaq i kaurdisur
  next
  Lëpjetat, gjethet që luftojnë shumë sëmundje