0 0
Lëng për përmirësimin e gjithë organizmit

Lëng për përmirësimin e gjithë organizmit

Cuisine:

  Directions

  Share

  Bëhet fjalë për lëngun e përbërë nga karrotat dhe rrepat e kuqe. E dimë që mund t’iu vie mundim vetëm nga mendimi i kombinimit të këtyre dy përbërësve, por kur të mësoni të mirat që sjellë, besojmë do të injoroni shijen e tij. Duhet theksuar që ky lëng tashmë me dekada të tëra u rekomandohet personave që bëjnë kimioterapi, ndërkohë që efektet e tij janë fantastike.

  1 kg rrepa të kuqe

  1 limon

  ½ kg karrota

  3 portokaj

  3 molla

  1 kg mjaltë

   

  Të gjithë përbërësit thjeshtë pastrojini dhe hidhini në blender.

  Do të fitoni një lëng me ngjyrë të kuqe të mbyllët, të cilin më pas duhet ta zbrazni në shishe ose kavanozë qelqi (është mirë që të evitohen kavanozët ose shishet e plastikës).

  Lëngu i fituar ruhet në frigorifer.

  Efektet e tij më të mira do t’i shijoni nëse këtë lëng e konsumoni si gjënë e parë në mëngjes.

  Nëse arrini të pini lëngun cdo ditë, atëherë efektet e para do t’i ndieni në dhjetëditëshin e parë.

   

  Mënyra e përdorimit:

  Gjysmë gote lëng cdo mëngjes (para ushqimi).

  (Visited 2,308 times, 1 visits today)
  previous
  Tortë me spinaq e dredhëza
  next
  Sallatë me vezë
  • 2,308 Views
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tortë me spinaq e dredhëza
  next
  Sallatë me vezë