0 0
Marmelatë me dredhëza e rhubarb

Marmelatë me dredhëza e rhubarb

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg dredhëza *luleshtrydhe
3 degë rhubarb
1/2 lëng portokalli
mjaltë
1/2 gotë fara chia
Cuisine:

  Një marmelatë e shijshme me shumë pak përbërës. E shëndetshme dhe Me Shije të vecantë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 560 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Të gjithë përbërësit, përvec farava chia, pastrohen dhe copëtohen.

  Step 2
  Mark as Complete

  Vendosen në enë dhe zihen në temperaturë të mesme për 20 minuta.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pas kësaj, e tërë masa shtypet mirë e më pas largohet nga zjarri.

  Step 4
  Mark as Complete

  Atëherë shtohen edhe farat chia dhe përzihet mirë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Marmelata e përgatitur vendoset në kavanozë qelqi dhe ruhet në frigorifer. Ajo mund të qëndrojë deri në dy javë.

  Ps. Në rast se nuk keni rhubarb, marmelatën mund ta përgatisni edhe pa të.

  previous
  Tiramisu pa vezë
  next
  Sallatë me oriz e salmon të tymosur
  • 560 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg dredhëza *luleshtrydhe
  3 degë rhubarb
  1/2 lëng portokalli
  mjaltë
  1/2 gotë fara chia

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tiramisu pa vezë
  next
  Sallatë me oriz e salmon të tymosur