0 0
Mëngjes me hithra

Mëngjes me hithra

Ingredients

Adjust Servings:
20 gjethe hithrash të freskët
1 qepë
1 lugë gjelle gjalpë
5 vezë
pak qumësht
pak kajmak
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Në kohën e virozave të rrezikshme, sic është kjo e tanishmja, këshillohet ushqim i shëndetshëm. Ndërsa nuk ka bimë më të shëndetshme sesa hithrat.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 690 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Hithrat vendosini në tenxhere me ujë të marrin një valë (për 5 minuta). Qepën e grirë imët skuqeni në gjalpë, pastaj shtojani hithrat e ziera.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kaurdisini mirë për më së shumti 5 minuta e shtojuni vezët e rrahura, të cilave u keni shtuar pak qumësht dhe pak kajmak. Kriposeni e shërbejeni!

  previous
  Kek me recel
  next
  Pogaçëza me djath
  • 690 Views
  • 30 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  20 gjethe hithrash të freskët
  1 qepë
  1 lugë gjelle gjalpë
  5 vezë
  pak qumësht
  pak kajmak
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kek me recel
  next
  Pogaçëza me djath