0 0
Mish i tiganisur

Mish i tiganisur

Cuisine:

  Jeni kthyer nga puna dhe nuk e keni as idenë më të vogël se çfarë do të gatuani për darkë? Poqese keni mish e qepë në shtëpi, ne kemi recetën ideale për ju: Mish të tiganisur me qepë. Shpejtë, lehtë, Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,546 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepët e hudhra grimcohen dhe fërgohen në vaj derisa të zbuten.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj shtohet mishi i prerë në kubikë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtohen edhe mëlmesat dhe borziloku. Mishi fërgohet derisa të ndryshojë pak ngjyrën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pastaj hidhen mëlmesat dhe fërgesa tiganiset në avullin e saj në zjarr të ulët e mbuluar me kapak.

  Step 5
  Mark as Complete

  Shërbehet më pilaf ose perime të ziera.

  previous
  Toblerone të shtëpisë
  next
  Kek me banana
  • 1,546 Views
  • 1 ore
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Toblerone të shtëpisë
  next
  Kek me banana