0 0
Muffins që nuk shëndoshin

Muffins që nuk shëndoshin

Ingredients

100 ml qumësht shtëpiak
1 lugë gjelle kos shtëpie
3 lugë gjelle vaj kokosi
2 lugë çaji ekstrakt vanilje
¾ e filxhanit miell integral
¼ e filxhanit kakao
1 lugë çaji pluhur pjekurinash
¼ e lugës së çajit kripë Himalajesh
pak sheqer i kaftë
një fije, ose ëmbëlsues natyral (mjaltë) stevia
½ filxhan kokrra çokollate
Cuisine:

  Muffins shtëpiak janë version i shëndetshëm i ëmbëlsirës që të gjithë e duam. Përgatiten shpejt dhe thjeshtë, ndërsa përmbaaajnëëë shumë më pak kalori sesa muffinët që blejmë në dyqan. Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,726 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 180 gradë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Përgatisni kallëpet për muffins.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në një enë përziejini bashkë 4 përbërësit e parë dhe masën lëreni të pushojë të paktën 10 minuta.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në enën tjetër përziejini përbërësit e tjerë (pa kokrrat e çokollatës). Më pas masën e lëngshme shtojani masës së thatë dhe përzieni derisa të fitoni një masë homogjene.

  Step 5
  Mark as Complete

  Më pas masën shpërndajeni nëpër kallëpe dhe sipër tyre vendosini kokrrat e çokollatës.

  Step 6
  Mark as Complete

  Muffinët piqen për 14 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Shërbehen të ftohtë dhe bëhen akoma më të shijshëm një ditë pas pjekjes. Shijojini!

  previous
  Kek brownie me çokollatë dhe dredhëza
  next
  Gjoks bibe në salcë mandarine
  • 1,726 Views
  • 30 min
  • Vështirësia: Medium
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  100 ml qumësht shtëpiak
  1 lugë gjelle kos shtëpie
  3 lugë gjelle vaj kokosi
  2 lugë çaji ekstrakt vanilje
  ¾ e filxhanit miell integral
  ¼ e filxhanit kakao
  1 lugë çaji pluhur pjekurinash
  ¼ e lugës së çajit kripë Himalajesh
  pak sheqer i kaftë
  një fije, ose ëmbëlsues natyral (mjaltë) stevia
  ½ filxhan kokrra çokollate

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kek brownie me çokollatë dhe dredhëza
  next
  Gjoks bibe në salcë mandarine