0 0
Patate me hithra

Patate me hithra

Cuisine:

  Mos e lini pa e provuar këtë recetë të gatimit të patateve me hithra. Një kombinim i hatashëm me shije shumë të veçantë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 611 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Hithrat pastrojini e kalojini në ujë të valë për dy minuta. Më pas kullojini e pritini imët.

  Step 2
  Mark as Complete

  Qepën e hudhrën grijini imët e më pas fërgojini. Shtoni edhe karrotën e prerë në rrathë e më pas edhe hithrat e grira.

  Step 3
  Mark as Complete

  Përziejini mirë të gjitha e më pas shtojuni edhe miellin e misrit dhe pak ujë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Tavën lyejeni me vaj e mbi të shtroni hithrat e përgatitur bashkë me patatet.

  Step 5
  Mark as Complete

  Piqini në furrën e parangrohur në 220 gradë për afro 40 minuta ose derisa të skuqen patatet.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Sallatë kremoze me salcë pesto
  next
  Sallatë pule me avokado
  • 611 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 220

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë kremoze me salcë pesto
  next
  Sallatë pule me avokado