0 0
Patate me spinaq

Patate me spinaq

Ingredients

Adjust Servings:
8 patate *mesatare
500 gr spinaq
2 qepë e kuqe
3 vezë
200 ml ajkë të thartë/shtalpë
kripë dhe piper i zi
magdanoz
Cuisine:

  Nëse nuk e keni provuar akoma këtë variant, atëherë nxitoni. Sepse keni humbur shumë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 2,777 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Spinaqin lajeni dhe priteni imët.

  Step 2
  Mark as Complete

  Qepën e grirë imët kaurdiseni për pak minuta në gjalpë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni patatet e qëruara e të grira në rende. Kaurdisini mirë të gjitha derisa të ndryshojnë pak ngjyrën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtojuni mëlmesat e më pas në fund të një tave vendoseni një rend patate, një rend spinaq e në fund sërish patate.

  Step 5
  Mark as Complete

  Sipër perimeve hidheni një përzierje me 200 ml shtalpë, vezë, kripë e piper.

  Step 6
  Mark as Complete

  Piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë për 30 minuta.
  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Tortë kremoze
  next
  Ushqimet që s’duhet t’i lani kurrë para se t’i gatuani
  • 2,777 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  8 patate *mesatare
  500 gr spinaq
  2 qepë e kuqe
  3 vezë
  200 ml ajkë të thartë/shtalpë
  kripë dhe piper i zi
  magdanoz

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tortë kremoze
  next
  Ushqimet që s’duhet t’i lani kurrë para se t’i gatuani