0 0
Patate t’mbushura me djath

Patate t’mbushura me djath

Ingredients

Adjust Servings:
5 patate mesatare
kripë
vaj
gjalpë
djath kackavall
Cuisine:

  Kjo është një pjatë ideale shoqëruese e pjekurinave me mish ose fare thjeshtë mund të shërbejë edhe si pjatë kryesore për një darkë të thjeshtë me familjen.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,627 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Patatet i lajmë e pastrojmë mirë. I shpojmë me thikë ose pirun në të gjitha anët. Pastaj i lyejmë me vaj në të gjitha anët dhe i kriposim mirë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Patatet e përgatitura kështu i pjekim për një orë në furrën e parangrohur në 200 gradë për një orë. Pastaj i rrotullojmë në anën tjetër dhe vazhdojmë pjekjen për edhe 20 ose 30 minuta të tjerë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pas pjekjes, patatet i prejmë me thikë në formë kryqi. I hapim lehtas me lugë dhe brenda patates së pjekur vendosim një lugë të mesme gjalpë. Në fund shtojmë edhe djathin kackavall të grirë në rende.

  previous
  File peshku me salcë limoni
  next
  Ëmbëlsirë me banane
  • 1,627 Views
  • 1.30 hr
  • Serves 5
  • Vështirësia: Easy
  • 200 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  5 patate mesatare
  kripë
  vaj
  gjalpë
  djath kackavall

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  File peshku me salcë limoni
  next
  Ëmbëlsirë me banane