0 0
Pilaf me perime pranverore

Pilaf me perime pranverore

Ingredients

Adjust Servings:
400 gr mish i bluar
3 qepë të reja
4 domate të pjekura të vogla
1 spec të gjelbër
1 spec i kuq
1 spec i verdhë
1 gotë oriz
mëlmesa kripë, vegetë
Cuisine:

  Perimet asnjëherë nuk kanë shijuar më mirë sesa me këtë gjellë jashtëzakonisht të thjeshtë, por Me Shije të jashtëzakonshme gjithashtu. Provojeni!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 3,341 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Mishin e kaurdisim në tigan duke ia shtuar gradualisht perimet e copëtuara. Domatet ndahen përgjysmë dhe futen në tel të furrës për t’u pjekur pak.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në një tenxhere me pak vaj hedhim orizin e larë dhe të kulluar. Pastaj shtojmë kripën, vegetën. E përziejmë pak e pastaj shtojmë edhe dy gota me ujë vluar. E mbulojmë dhe e lëmë të ziejë për 15 minuta në temperaturë të ulët.

  previous
  Bukë gjermane me qepë
  next
  Kryelanë misri
  • 3,341 Views
  • 30 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  400 gr mish i bluar
  3 qepë të reja
  4 domate të pjekura të vogla
  1 spec të gjelbër
  1 spec i kuq
  1 spec i verdhë
  1 gotë oriz
  mëlmesa kripë, vegetë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Bukë gjermane me qepë
  next
  Kryelanë misri