0 0
Pitalka të shpejta

Pitalka të shpejta

Ingredients

Adjust Servings:
1 gotë jogurt
2 gota miell
1 pluhur pjekurinash
1 vezë
1 gotë vaj
kripë
Cuisine:

  Një recetë për pitalka të shijshme e të shpejta, të cilat mund t’i piqni përderisa jeni duke shtruar tavolinën.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 2,082 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Bëjmë brumin duke përdorur të gjithë përbërësit.

  Step 2
  Mark as Complete

  E ndajmë në kuleç, të cilët i rrafshojmë lehtë me duar.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pitalkat e përgatitura kështu i vëmë në tepsinë adekuate dhe i pjekim derisa të marrin ngjyrë të kuqrremtë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Sallatë aromatike me tranguj
  next
  Sallatë me rrepka të freskëta
  • 2,082 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 220 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 gotë jogurt
  2 gota miell
  1 pluhur pjekurinash
  1 vezë
  1 gotë vaj
  kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë aromatike me tranguj
  next
  Sallatë me rrepka të freskëta