0 0
Pitëza

Pitëza

Cuisine:

  Në rast se ju vijnë mysafirë të paparalajmëruar, kjo recetë është një zgjidhje e shpejtë dhe e lehtë për të shtruar një darkë të shijshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 944 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Shtalpën, kaçkavallin e proshutën bëjini bashkë në nje enë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj në tepsi shtroni një petë, lyejeni me ketchup e sipër tij shtroni petën tjetër, që do ta lyeni me përzierjen prej shtalpe e djathi.

  Step 3
  Mark as Complete

  Petën e tretë lyejeni me vezët e rrahura. Vazhdoni kështu derisa të shpenzoni të gjithë materialin.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në fund piqeni në furrën e parangrohur në 220 gradë derisa të skuqet mirë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Role me gjoks pule
  next
  Sallatë orizi me salmon
  • 944 Views
  • 50 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy
  • 220

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Role me gjoks pule
  next
  Sallatë orizi me salmon