0 0
Puding me fara chia

Puding me fara chia

Ingredients

Adjust Servings:
3 lugë gjelle fara chia
¾ gotë qumësht kokosi
1 lugë gjelle ekstrakt vanilje
kanellë
2 lugë çaji mjaltë
¾ gotë fruta me pak sheqer
Cuisine:

  Një mëngjes ushqyes dhe jashtëzakonisht i shijshëm.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 641 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një tas bëjini bashkë farat, qumështin, vaniljen e kanellën.

  Step 2
  Mark as Complete

  Lërini të pushojnë për 15 minuta ose gjatë gjithë natës në frigorifer.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shërbejini në një enë të thellë, duke iu shtuar frutat e përzgjedhura sipas dëshirës.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Couscous me fruta deti
  next
  Ja pse mjalta duhet të jetë pjesë e pandashme e dietës së përditshme
  • 641 Views
  • 15 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  3 lugë gjelle fara chia
  ¾ gotë qumësht kokosi
  1 lugë gjelle ekstrakt vanilje
  kanellë
  2 lugë çaji mjaltë
  ¾ gotë fruta me pak sheqer

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Couscous me fruta deti
  next
  Ja pse mjalta duhet të jetë pjesë e pandashme e dietës së përditshme