0 0
Puding shtëpie me banane

Puding shtëpie me banane

Ingredients

Adjust Servings:
3 vezë
1 filxhan sheqer
1 filxhan qumësht
3 banane
1 lugëz esencë vanilje
Cuisine:

  Një desert kremoz, të cilin do ta shijoni shumë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 737 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vezët rrahini, shtoni sheqerin, qumështin dhe esencën e vaniljes.

  Step 2
  Mark as Complete

  Rrahini mirë të gjitha derisa të fitoni një masë homogjene.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni bananet e prera imët.

  Step 4
  Mark as Complete

  Masën ziejeni në avull për gjysmë ore derisa të trashet pudingu.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Sallatë izraelite me patëllxhan
  next
  Freskues dhe dezinfektues ambienti
  • 737 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  3 vezë
  1 filxhan sheqer
  1 filxhan qumësht
  3 banane
  1 lugëz esencë vanilje

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë izraelite me patëllxhan
  next
  Freskues dhe dezinfektues ambienti