0 0
Pulë ekzotike në salcë

Pulë ekzotike në salcë

Features:
  Cuisine:

   Nëse jeni nga ata persona që kanë dëshirë të eksperimentojnë me ushqimin, atëherë kjo recetë sikur është bërë për ju.

   Ingredients

   Directions

   Share
   (Visited 409 times, 1 visits today)
   Step 1
   Mark as Complete

   Mishin priteni në kubikë dhe skuqeni në tavën e nxehtë.

   Step 2
   Mark as Complete

   Nëse përdorni ananas të freskët, atëherë priteni në kubikë. Ndërsa nëse përdorni ananas të konzervuar, atëherë së pari priteni e më pas kullojeni.

   Step 3
   Mark as Complete

   Ananasin e prerë shtojeni në tigan tek mishi i pulës bashkë me qepën dhe hudhrën e grirë imët dhe specin djegës të prerë në shirita.

   Step 4
   Mark as Complete

   Shtoni salcën soja, rreth 200 ml, uleni temperaturën dhe lërini të kaurdisen të gjitha për 10 minuta.

   Step 5
   Mark as Complete

   Sipas nevojës, shtoni edhe pak spec djegës ose ujë a lëng ananasi.

   Step 6
   Mark as Complete

   Shërbejeni me oriz të zier dhe para servimit spërkateni me fara sezami.

   Step 7
   Mark as Complete

   Ju bëftë mirë.

   previous
   Kungulleshkë me mish bibe
   next
   Toptha djathi
   • 409 Views
   • 30 min
   • Serves 2
   • Vështirësia: Easy

   Share it on your social network:

   Or you can just copy and share this url

   Bookmark this recipe

   Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

   previous
   Kungulleshkë me mish bibe
   next
   Toptha djathi