0 0
Pure patatesh

Pure patatesh

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg patate
50 gr gjalpë
200 ml qumësht
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Gjithmonë gjendet ndonjë amvise e re që ka nevojë për këshilla rreth përgatitjes së ushqimit. Kjo është mënyra sesi ne përgatisim purenë e patates.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 222 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Patatet qërojini, prijini në kubikë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Vendosini në ujë të ftohtë me kripë dhe ziejini derisa të zbuten (afro 20 minuta).

  Step 3
  Mark as Complete

  Kullojini e shtypini. Pastaj shtojuni gjalpën e prerë në kubikë dhe qumështin.

  Step 4
  Mark as Complete

  Kriposeni, piperoseni sipas dëshirës dhe përziejeni mirë para servimit.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Ëmbëlsirë me biskota e tre lloje pudingu
  next
  Supë me hudhër
  • 222 Views
  • 45 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg patate
  50 gr gjalpë
  200 ml qumësht
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ëmbëlsirë me biskota e tre lloje pudingu
  next
  Supë me hudhër