0 0
Qofte në furrë

Qofte në furrë

Ingredients

Adjust Servings:
250 gr mish i bluar
1 qepë
3 thelpinj hudhre
1 të bardhë të vesë
kripë dhe piper i zi
piper i kuq i bluar
3 patate *të mëdha
1 të kuq të vesë
1 lugë gjelle kaçkavall * të grirë në rende
kripë
Cuisine:

  Një drekë e shpejtë dhe e shijshme, të cilën do ta adhurojnë fëmijët tuaj.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 515 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën e hudhrën e grirë imët, të bardhët e vesë, piperin e zi, kripën, piperin e kuq dhe mëlmesa të tjera hidhni tek mishi i bluar.

  Step 2
  Mark as Complete

  Përziejini mirë për të përfituar një masë homogjene. Formoni qoftet.

  Step 3
  Mark as Complete

  Patatet ziejini, kullojini e shtypini mirë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni të kuqtë e vesë, kaçkavallin e grirë në rende, kripën dhe përziejini mirë të gjitha.

  Step 5
  Mark as Complete

  Tavën lyejeni me yndyrë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Nga pureja me patate krijoni toptha e renditini në tavë. Me ndihmën e një gote, në secilin topth me pure patatesh krijoni një gropë. Aty vendoseni nga një qofte.

  Step 7
  Mark as Complete

  Lyejini me vaj e vendosini në furrën e parangrohur në 220 gradë për afro 30 minuta.

  Step 8
  Mark as Complete

  Pastaj tavën nxirreni nga furra e sipër saj grini edhe pak kaçkavall.

  Step 9
  Mark as Complete

  Kthejeni në furrë edhe pesë minuta të tjera ose derisa të shkrihet djathi.
  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Hudhra e zezë
  next
  Brownie kremoz
  • 515 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 220

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  250 gr mish i bluar
  1 qepë
  3 thelpinj hudhre
  1 të bardhë të vesë
  kripë dhe piper i zi
  piper i kuq i bluar
  3 patate *të mëdha
  1 të kuq të vesë
  1 lugë gjelle kaçkavall * të grirë në rende
  kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Hudhra e zezë
  next
  Brownie kremoz