0 0
Rizoto me kungull

Rizoto me kungull

Cuisine:

  Si thoni të shfrytëzojmë maksimalisht stinën e vjeshtës? Ne e kemi një propozim. Sot do të gatuajmë rizoto me kungull. E keni provuar? Jo? Si ka mundësi? Duhet ta provoni, patjetër!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,750 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën, karrotën, mishin e pulës, kërpudhat e kungullin të gjitha i pastrojmë dhe presim.

  Step 2
  Mark as Complete

  Të gjithë këta përbërës i vëmë në tavën ku kemi hedhur gjalpë e vaj dhe i fërgojmë derisa të zbuten.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pastaj shtojmë domaten e konzervuar, orizin dhe mëlmesat. Në fund hedhim edhe një gotë ujë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Orizin e ziejmë në zjarr të ngadalshëm duke e përzier vazhdimisht dhe duke i shtuar ujë herë pas here.

  Step 5
  Mark as Complete

  E ziejmë kështu për një orë. Pak para përfundimit, shtojmë edhe ajkën për gatim.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Pulë në salcë ajvari
  next
  Recel me kumbulla e hurma
  • 1,750 Views
  • 1.30 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pulë në salcë ajvari
  next
  Recel me kumbulla e hurma