0 0
Salcë e shëndetshme për sanduicë

Salcë e shëndetshme për sanduicë

Ingredients

Adjust Servings:
1/2 thelpinj hudhre
1 gotë jogurt
2 karrota
1 lugë kopër
2 lugë të vogla lëng limoni
1 lugë e vogël lëvore limoni
kripë
piper i freskët i bluar
Cuisine:

  U është mërzitur mëngjesi klasik? Provoni e shtoni mëngjesit tuaj këtë kombinim interesant salce dhe shijoni një vakt tërësisht ndryshe.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 2,968 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Thelpinjtë e hudhrës i qërojmë dhe shtypim me pirun për të krijuar një pastë. E vendosim në një enë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtojmë jogurtin, karrotën, lëngun e limonit dhe lëvoren e grirë të limonit. I përziejmë mirë të gjitha për të krijuar një masë homogjene. Shtojmë mëlmesa sipas dëshirës dhe pak lëng limoni.

  Step 3
  Mark as Complete

  Kjo salcë mund të përgatitet edhe një ditë më herët, por duhet të ruhet në frigorifer.

  previous
  Biskota kërpudhë
  next
  Chilli klasik me mish
  • 2,968 Views
  • 10 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1/2 thelpinj hudhre
  1 gotë jogurt
  2 karrota
  1 lugë kopër
  2 lugë të vogla lëng limoni
  1 lugë e vogël lëvore limoni
  kripë
  piper i freskët i bluar

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Biskota kërpudhë
  next
  Chilli klasik me mish