0 0
Sallatë me bukë të ndenjur

Sallatë me bukë të ndenjur

Cuisine:

  Panzanella është një sallatë tradicionale italiane dhe mënyrë e përsosur për të shfrytëzuar bukën e ndenjur.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 308 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Ngrohini disa lugë vaj ulliri në tigan dhe në të skuqeni bukën e ndenjur e pak të kriposur.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pritini domaten, trangullin, specat, qepën e borzilokun.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në një enë të madhe bashkojini perimet me bukën e skuqur.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në një enë të vogël rrahini bashkë vajin e ullirit, uthullën, hudhrën e grirë imët dhe mustardën.

  Step 5
  Mark as Complete

  Këtë masë përziejeni mirë e hidheni mbi sallatën me bukë e perime.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Gjoks pule me shparguj
  next
  Mish viçi me perime
  • 308 Views
  • 20 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gjoks pule me shparguj
  next
  Mish viçi me perime