0 0
Sallatë me kërpudha dhe spinaq

Sallatë me kërpudha dhe spinaq

Ingredients

Adjust Servings:
2 vezë të ziera
4 rriska proshutë gjedhi
2 lugë gjelle sheqer
2 lugë gjelle uthull
2 lugë gjelle ujë
½ lugë e vogël kripë
500 gr spinaq
250 gr kërpudha
Cuisine:

  Një sallatë e shijshme dhe e ushqyeshme, të cilën mund ta shijoni qoftë për drekë qoftë për darkë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 686 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Proshutën fërgojeni në një tigan të thellë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj largojeni nga tigani dhe në të njëjtin vaj shtoni kërpudhat dhe fërgojini edhe ato.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pas fërgimit të kërpudhave, në tigan hidhni sheqerin, uthullën, ujin dhe kripën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Spinaqin lajeni dhe largojani bishtat.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pastaj thajeni dhe vendoseni në pjatancë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Sipër spinaqit hidhni kërpudhat e proshutën dhe një dressing të ngrohtë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Në fund sallatën dekorojeni me vezët e ziera e të prera përgjysmë.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Gullash me verë
  next
  Sallatë me misër të pjekur
  • 686 Views
  • 15 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 vezë të ziera
  4 rriska proshutë gjedhi
  2 lugë gjelle sheqer
  2 lugë gjelle uthull
  2 lugë gjelle ujë
  ½ lugë e vogël kripë
  500 gr spinaq
  250 gr kërpudha

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gullash me verë
  next
  Sallatë me misër të pjekur